شماره تماس در آمریکا   8186262677     8183993327          |          مراحل خرید:  سفارش کالا - تحویل کالا درب منزل - پرداخت هزینه            

آیا برندزدر ایران فروشگاه یا نمایندگی جهت مشاهده کالا ها و خرید مستقیم دارد؟ 
خیر در حال حاضر برندز در ایران نمایندگی نداشته و کلیه سفارشات توسط پست بین المللی با بیمه و کد رهگیری مستقیم برای خریدار ارسال می شود. به این ترتیب با توجه به تنوع بالای کالا ها نیاز به واردات عمده و در نتیجه هزینه های انبار داری و گمرک مربوط به آن جلوگیری شده و در نتیجه بازه وسیعتری از انواع کالا با رنگ و سازیهای متفاوت را با هزینه مناسب تر از طریق تهیه مستقیم از نمایندگی های بین المللی می توان ارائه نمود. 
 

آیا همه کالاهای نمایش داده شده حتما موجود می باشند؟ 
کالاهای نمایش داده شده در برندز موجودی لحظه ای و بروز شده نمایندگی و فروشگاه های معتبر موجود در امریکا می باشد که از طریق اتصال به دیتابیس های مربوطه دریافت و پس از محاسبه هزینه های مرتبط و تبدیل به ارز مورد نظر در سایت نمایش داده می شود در نتیجه احتمال قابل تهیه و ارسال بودن آنها بسیار زیاد می باشد مگر در موارد خاص که از زمان ثبت سفارش تا لحظه پرداخت تغییری در موجودی یا هزینه آنها ایجاد شود. 

معمولا زمان تحویل کالا از هنگام پراخت هزینه چند روز می باشد؟ 
پس از ثبت سفارش کالا در اکثر موارد ظرف حداکثر سه تا پنج روز به برندزدر امریکا تحویل شده و در صورت عدم وجود اشکال نیز معمولا در همان روز تحویل جهت ارسال با پست سفارشی و بیمه کامل و کد رهگیری جهت تحویل ظرف دو تا سه  هفته پس از آن خواهد شد. این زمان بندی با در نظر گرفتن موجود بودن کالا در امریکا، صحت و سلامت کالای تحویل شده به برندز و عدم در نظر گرفتن روزهای تعطیل و غیر کاری می باشد. در صورتیکه کالا هنگام تحویل با سفارش تطابق نداشته باشد یا مغایرتی در کیفیت مشاهده شود زمان جایگزینی به آن اضافه خواهد شد. همچنین اگر کالا در حال سفارش در امریکا موجود نباشد و نیاز به تهیه از سایر مناطق را داشته باشد نیز این زمان متغییر خواهد بود که در اینصورت پس از ثبت سفارش و قبل از پرداخت یا ارسال در این خصوص اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت 

چگونه می توان از کیفیت و اصل بودن کالا اطمینان حاصل نمود؟ 
با توجه به اینکه کلیه اقلام از نمایندگی و فروشگاه های معتبر و شناخته شده در داخل امریگا  تهیه و ارسال می شود و قوانین سخت گیرانه در خصوص اصالت و کیفیت کالا و مطابقت آن با استاندارد های کیفی کالا در امریکا می توان بالاترین حد اطمینان را در این خصوص حاصل نمود. 

در صورت عدم تطابق مشخصات کالا با سفارش آیا امکان جایگزینی آن وجود خواهد داشت؟ 
کلیه سفارشات  برندز پس از دریافت با مشخصات سفارش از نظر مارک، کیفیت، شکل ظاهری، سایز و ... مطابقت داده می شود. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در اسرع وقت به اطلاع خریدار رسیده و در صورت غیر قابل قبول بودن نسبت به جایگزینی آن بدون دریافت هیچ هزینه اقدام خواهد شد و کالا فقط در صورت تایید کیفیت و مطابقت با سفارش ارسال خواهد شد. با توجه به هزینه ها و زمانبندی ارسال و مرجوع و ترخیص کردن کالا با پست بین المللی فقط در موارد نادر جهت تعویض پس از هماهنگی با  برندز و قبول کلیه هزینه ها توسط خریدار امکانپذیر می باشد. 

اگر سایز کالایی که به دست من رسیده اندازه نباشد چه کار می توان کرد؟ 
در مورد سایز متاسفانه با توجه به هزینه های بالای پست بین المللی و مدت زمان ارسال و سپس مرجوع کردن حتی در مواردی که امکان پذیر هم باشد معمولا مقرون به صرفه نیست. اما با توجه به گسترش چشمگیر فروش آنلاین، برندها و تولید کنندگان جهت فروش کالای خود از استانداردهای بین المللی استفاده می نمایند تا بتوانند کالاهای خود را به صورت آنلاین بدون مشکل به فروش برسانند بنابراین راهنمای کامل در سایت جهت انتخاب سایز و همچنین توسط سایت خود مارک ها ارائه می شود که می توانید بر اساس آن و با دقت کامل انتخاب خود را انجام دهید تا نیازی به تعویض پس از دریافت کالا وجود نداشته باشد. 

آیا امکان پرداخت ریالی از طریق درگاه الکترونیکی بانک های ایرانی وجود دارد؟ 
خیر متاسفانه در حال حاضر خدمات درگاه الکترونیک به موسسات خارج از ایران ارائه نمی شود ولی امکان پرداخت از طریق کارت های شتاب یا واریز به حساب بانکی بصورت ریالی در ایران و اطلاعات لازم در خصوص نحوه انجام آن هنگام ثبت سفارش ارائه خواهد شد. 

زمان و نحوه برگزاری حراج و ارائه تخفقف به چه صورت می باشد؟ 
با توجه به اینکه سایت  برندز متصل به بانک اطلاعاتی فروشندگان در امریکا می باشد کلیه قیمت گذاری ها توسط خود فروشنده ها اعمال می شود و در صورتی که فروشنده تخفیفی بر روی کالاهای خود ارائه دهد این تخفیف مستقیم در قیمت کالا ها منظور می شود. با توجه به تنوع برندها در  برندز زمان ارائه این تخفیف ها نیز بسته به نوع مارک و فروشنده متفاوت خواهد بود. شما می توانید با انتخاب برند مورد نظر و سپس انتخاب میزان تخفیف از منوی مربوطه از وضعیت فروش ویژه و کالاهای مشمول در برند مورد نظر مطلع شوید. 

از چه طریق می توان کد تخفیف جهت خرید از  برندز را دریافت نمود؟ 
با توجه به مناسبت ها و زمانبندی های مختلف امکان دارد  برندز اقدام به ارسال کد تخفیف برای اعضای سایت بنمایند که در اینصورت این کد از طریق ایمیل یا پست به نشانی شما یا از طریق اعلان عمومی در صفحات سایت اطلاع رسانی خواهد شد. 

در صورت وجود سوال دیگر یا نیاز به اطلاعات بیشتر چگونه می توان با  برندز تماس حاصل نمود؟ 
جهت ارتباط با  برندز می توان از گزینه تماس با ما در منوی سایت و تکمیل فرم موجود در این صفحه با ارسال سوال و ارائه ایمیل جهت دریافت پاسخ اقدام نمود. همچنین اطالعات لازم جهت ارتباط تلفنی با  برندز نیز در همین صفحه موجود می باشد. 

 

پرسشهای متداول Menu